Masopust 2020

V sobotu 29. února 2020 se v uplakaném dopoledni sešli v ulici Studánková účastníci masopustního průvodu. Ani zima a déšť nás neodradily od plánovaného veselí. Tradičně v průvodu nechyběl povoz, který táhnul kozel, kobyla, vodník, řezník s prasetem, pán s balonem a samozřejmě medvěd. Pro unavené poutníky byl připraven traktor s valníkem a kočár tažený koňmi. Tento rok bylo v průvodu mnoho masek, některé byly opravdu originální.

Za zvuku hudby se průvod vydal po městské části. Tam, kde byly otevřeny dvorky, se všichni posilnili něčím dobrým jak k jídlu, tak k pití a za odměnu si paní domu zatancovala s medvědem.

I přes počáteční nepřízeň počasí byla legrace. Po poledni, když se na nás usmálo sluníčko, se přidaly další masky a průvod již za velkého veselí dorazil na újezdské náměstí. I zde pokračoval tanec a zábava. Samozřejmě se ještě na závěr musela porazit kobyla, čehož se ujal řezník a doufáme, že jsme tímto zahnali zimu.

Dík patří nejen všem účastníkům, kteří se i přes špatné počasí akce zúčastnili, ale hlavně všem, kteří otevřeli své dvorky a pro masopustní průvod připravili pohoštění.