Sportovní klub Újezd Praha 4

Sportovní klub Újezd Praha 4, z. s., je sportovní organizací, která od svého založení v roce 1937 nikdy nezměnila působiště a stávající areál je na místě, kde ho vybudovali jeho zakladatelé.

V areálu sportovního klubu se nachází fotbalové hřiště s povrchem z umělé trávy o rozměrech 93 m x 60 m, víceúčelové hřiště s umělým povrchem pro hraní malé kopané, volejbalu a nohejbalu, tenisové kurty a dětské hřiště.

Ve sportovním klubu SK Újezd hrají a trénují fotbal tyto týmy: muži A, muži B, muži C, mladší dorost, starší žáci, mladší žáci, starší přípravka, mladší přípravka a také nejmenší školička.

Klubové barvy jsou modrá a bílá.

 

Kontakty

Webové stránky:

http://www.sk-ujezdp4.cz/
Adresa:

Nad Statkem 118, 149 00 Praha 4 – Újezd u Průhonic
Vedení klubu:

Prezident klubu: JUDr. Zdeněk Krampera, e-mail: krampera@akrhk.cz, telefon: 602 228 116
Sekretář klubu: František Duba , e-mail: f.duba@sk-ujezdp4.cz , telefon: 602 946 338
Sportovní ředitel: Jiří Jindra, e-mail: j.jindra@sk-ujezdp4.cz, telefon: 777 884 889
Šeftrenér mládeže: Pavel Mindžak, e-mail: p.mindzak@sk-ujezdp4.cz , telefon: 608 979 675

 

Historie

V roce 1937 se konala historicky první ustavující schůze, na které se sešlo 28 členů, kteří založili dnešní Sportovní klub Újezd Praha 4. Byl zvolen devítičlenný výbor klubu a historicky prvním předsedou klubu byl zvolen újezdský rodák pan Václav Mračno.

Prvořadým úkolem pro nově zvolený výbor bylo zajištění a vybudování hřiště. Pozemek „U louže“ pronajal pan Antonín Procházka. Velkou pomoc poskytl mecenáš klubu a jeho místopředseda pan František Srba, hostinský v Újezdě, který poskytl náhradu panu Procházkovi za tento pozemek.

V červenci 1937 podal výbor přihlášku za člena Středočeské župy fotbalové, splnil všechny podmínky a SK Újezd byl zařazen do oddělení A soutěže okresu Říčany. 

Od první sezóny 1937/38 sehrálo mužstvo SK Újezd řadu mistrovských i přátelských utkání a s malou přestávkou v letech 1960 – 1964 se pravidelně objevovalo v soutěžích středočeské fotbalové župy. Za jedno z nejúspěšnějších období újezdského fotbalu můžeme považovat konec devadesátých let, kdy mužstvo pod vedením legendy Československého fotbalu, internacionála Ing. Václava Maška prakticky každý rok postupovalo a stalo se účastníkem 1A třídy pražského fotbalového svazu. V té době nastupovala v našem mužstvu řada vynikajících fotbalistů např. Jaroslav Mašek, Jaroslav Nykl, Milan Hruška, Milan Hasil, bratři Kuruczové, Josef Omcirk a další.