Městská část Praha-Újezd pořádá každoročně mnoho sportovních a kulturních akcí.

Tradičně začínáme v únoru masopustem, v březnu se loučíme se zimou a vítáme jaro vynášením Morany. V jarních měsících stavíme májku a pálíme čarodějnice. Poslední květnová sobota patří májové veselici a kácení májky. Začátek léta je spojen s oslavou dětského dne, pivními slavnostmi a fotbalovým turnajem. Prosinec je měsíc, ve kterém pořádáme pro děti čertovský rej s mikulášskou nadílkou, rozsvěcujeme vánoční stromy a předvánoční čas nám zpříjemňuje koncert Pražské mobilní zvonohry.
Pro seniory pořádáme kromě pravidelných setkání při příležitosti jejich životních jubileí i výlety na české hrady a zámky, a to vždy na jaře a na podzim. Nezapomínáme ani na naše nově narozené spoluobčánky, které každý rok slavnostně vítáme do života v naší městské části.
Kromě výše uvedených akcí městská část pořádá i mnoho dalších, jako jsou například taneční zábavy, listopadový lampionový průvod, jarní a podzimní běžecké závody pro děti a dospělé nebo úklid Milíčovských kopců a jejich okolí.
Městská část se také připojuje k evropského dni mobility, a to pořádáním akce „Den bez aut“.
Upozorňujeme, že všechny akce jsou fotograficky dokumentovány a fotografie z nich jsou zveřejňovány na webových stránkách, facebooku a v periodikách městské části.

Masopust – 2024

V sobotu 17. února prošel naší městskou částí masopustní průvod. Za slunného počasí jsme se v 10.00 hodin sešli v ulici Studánková. Na valníku taženého koňmi hrála dechovka a na historickém traktoru s vlekem se vezly děti. V průvodu nechyběl řezník, kobyla, smrtka a hlavně medvěd, který si před každým domem, kde připravili občerstvení pro masky, musel … Číst dál

Novoroční ohňostroj – 2024

Na Nový rok večer jsme se v hojném počtu sešli v areálu hasičské zbrojnice, abychom si ještě jednou popřáli hezký rok 2024. Kromě ohňostroje mohli přítomní shlédnout i ohnivou show. Součástí programu bylo i vystoupení dětí z Dětského domova Kašperské Hory a z Mateřské školy Formanská.

Koncert mobilní zvonohry – 2023

Ve čtvrtek 14. prosince 2023 jsme na Kateřinském náměstí přivítali Pražskou mobilní zvonohru. Od 18.00 hodin se přítomní mohli zaposlouchat do skladeb v podání carillonera Radka Rejška. V krátké přestávce zvonař Petr Rudolf Manoušek přiblížil historii vzniku mobilní zvonohry, která se skládá z 57 zvonů symbolizujících soudržnost jednotlivých pražských městských částí.  

Rozsvícení vánočních stromů – 2023

O prvním adventním víkendu se v naší městské části rozsvítily dva vánoční stromy. V sobotu 2. prosince jsme se sešli v Újezdě, kde probíhala soutěž o nejlepší vánočku a nejhezčí vánoční perníkovou chaloupku. Děti z mateřské a základní školy Formanská si připravily program plný krásných koled a vánočních písniček. Po rozsvícení stromu přítomní účastníci vybrali nejchutnější … Číst dál

Čertovský rej – 2023

V úterý 5. prosince 2023 připravila městská část ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů již tradiční čertovský rej spojený s mikulášskou nadílkou.  V prostoru u hasičské zbrojnice vzniklo improvizované peklo plné čertů a pekelného ohně. Za básničku a za odvahu dostaly děti od Mikuláše s anděly balíček se sladkostmi.  

Halloween – 2023

Zombie, kostlivci, čarodějnice a mnoho dalších strašidel se sešlo v neděli 29. října u hasičské zbrojnice, kde proběhlo již tradiční setkání u příležitosti Halloweenu – svátku, který mnoho lidí zatracuje, ale děti ho milují. Odpoledne proběhla soutěž v dlabání dýní a bylo se určitě na co koukat. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 72 strašidelných dýní a porota … Číst dál

Běžecké závody – 2023

V sobotu 14. října proběhl 18. ročník běžeckých závodů, které se v letošním roce již po druhé konaly v okolí hasičské zbrojnice. Sešlo se 62 malých závodníků, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích a pozadu nezůstali ani dospěláci, kteří se zapojili do závodu na trase dlouhé 3 400 m. Sportovní dopoledne se vydařilo a všichni zúčastnění si běhání jistě užili.

Václavské posezení u ohně – 2023

Za slunečného odpoledne a podvečera se v úterý 27. září na prostranství za hasičskou zbrojnicí uskutečnilo svatováclavské posezení. Setkání a skvělou atmosféru dotvářela kapela, která hrála i na přání.        

Den bez aut

V sobotu 16. září 2023 se v rámci „Evropského týdne mobility“ konal již pátým rokem Den bez aut. Pro malé a velké návštěvníky byl na pěti místech připraven celodenní program. V areálu fotbalgolfu, u mateřské a základní školy, na újezdském námětí, u Návesního rybníku a u hasičské zbrojnice se od 10.00 hodin konaly kulturní a sportovní … Číst dál